Mik a pánikbetegség tünetei?
- Állandó félelem és szorongás az életed?
- A legváratlanabb helyzetekben tör rád a pánik? Sokszor félsz kimenni az utcára?
- Úgy érzed, mint ha állandóan veszélyben lennél?
- Már a mindennapok túlélése is gondot okoz?
A pánikbetegségnek rengeteg tudatalatti oka lehet, sokszor halálfélelem, állandó rettegés a kontroll elvesztésétől, reménytelenség, bizonytalanság, kiszolgáltatottság, a biztonság hiánya vagy elvesztése, ill. az ettől való félelem. Ismerős valamelyik? Az is lehet, hogy mindegyik?
A pánikot kiváltó érzelmek gyökere általában gyerekkorban található, bizonyos esetekben egyetlen trauma a kulcs, de találtunk már előző életből hozott félelmeket, hitrendszereket is.
A tudatalattink meg akar óvni minket a fájdalomtól és biztonságban akar tartani. Ha történt valamilyen tragédia a múltban, amit soha többet nem szeretnénk átélni, inkább létrehoz egy pánikbetegséget, hogy elkerülhessük azokat a helyzeteket, amire azt hiszi, hogy veszélyesek számunkra. Tehát magát az ÉLETET.
Ezzel csak az probléma, hogy sok ezekben a „félelmetes” helyzetekben várnak a pozitív izgalmak, a boldog pillanatok, maga a beteljesülés és a boldogság.
Mi a megoldás?
Feltárni azokat a múltban történt eseményeket, amiknek az emléke aktiválja a pánikbetegséget, elengedni az ebből létrejött hitrendszereket és megtanítani a tudatalattinkat arra, hogy biztonságban vagyunk, elengedhetjük magunkat, mert ha belül minden rendben velünk, a világ sem fog bántani minket.
Mire számíthatsz az oldások után?
A pánikbetegség lelki okainak megoldásával a pszichéd nem lesz rákényszerítve, hogy egy olyan állapotba kerülj, amiben tehetetlenné válsz.
Azonnal megtalálod minden helyzetből a kivezető utat, majd egyre kevesebb lesz a helyzet is, végül azt veszed észre, hogy már bízol az Életben, Sorsban, Önmagadban.
Felszabadultan élvezed az életedet, könnyedén haladsz az utadon, abban a tudatban, hogy minden helyzetben biztonságban vagy. Ha már belül rend van, a világ sem fog bántani.
Válaszd a szabadságot, legyél boldog itt és most! 🙂